Odpowiedzi o tym, z jakiego sprzętu korzystamy do rejestracji obrazów na ślubach zazwyczaj zbywam pytaniem, czy ma to jakieś znaczenie. Powodem jest wyłącznie fakt, że to pytanie może budzić niepotrzebne kontrowersje, czy dodatkowe pytania, które są dosyć złożone pod kątem technicznym. W tym tekście jednak postaram się odpowiedzieć na wszystkie istotne i mniej istotne sprawy dotyczące urządzeń do rejestracji filmów. Podchodzę do tematu od strony filmowca!

Jak ważny jest sprzęt do filmowania?

Ogromnie ważny! I nie boję się tego stwierdzenia! Filmowanie jest naszą pracą, robimy to profesjonalnie i korzystamy z profesjonalnego sprzętu. Nie wykorzystujemy urządzeń z poprzedniej dekady, które już się nie sprawdzają. Ślub i wesele to momenty, których się nie powtarza i są wyjątkowe – nie ma mowy o zawodności elektroniki. Ale to nie wszystko, bo niezawodne mogą być również sprzęty z poprzedniej dekady. Istotne są dla nas również właściwości techniczne poszczególnych urządzeń, które pozwolą nam zrealizować zadania nawet w najbardziej wymagających i niesprzyjających warunkach.

Obecnie do naszych realizacji wykorzystujemy kamery filmowe ze zmienną optyką i co za tym idzie jasne obiektywy. Nie jest to jednak stały punkt, bo ciągle coś zmieniamy i udoskonalamy, żeby pracowało nam się pewniej i lepiej.

Rejestrowany obraz zapisywany jest jednocześnie na dwie karty pamięci, co daje nam większą pewność, że materiał z Waszego ślubu trafi do montażowni i nic nam nie zginie, czy nie stracimy danych przez awarię karty pamięci.

Dźwięk i rejestracja dźwięku

Do rejestracji dźwięku korzystamy z profesjonalnych mikrofonów pojemnościowych umiejscowionych na kamerze, podczas mszy świętej dodatkowo z mikrofonu krawatowego oraz rejestratora dźwięku zbierającego bezpośrednio głos z głośników.

Akcesoria do filmowania

Tego jest już całe mnóstwo. W skrócie wykorzystujemy wszystko to, co pozwoli nam osiągnąć efekt, który chcemy. Staramy się jednak zawsze zachowywać umiar i korzystać wyłącznie z niezbędnych narzędzi. Nie przynosimy do kościoła, czy na salę weselną tony gratów, która leży i się obija o siebie. Zawsze przy sobie mamy to, co najpotrzebniejsze i tylko to.

DRON w filmie ślubnym

Dron wykorzystywany w filmie ślubnym to zupełnie osobny temat, który postanowiłem poruszyć. Odsyłam do osobnego, ale rozwiniętego tekstu o dronowaniu na ślubach. W skrócie – my nie latamy, ale współpracujemy z osobami, które potrafią to robić na wysokim poziomie. Więcej ciekawych informacji jest w tekście tutaj! 🙂