Drony stały się popularne. Warto więc wiedzieć trochę więcej o tym, jak faktycznie wygląda dronowanie w dniu ślubu, ile materiału pojawia się na filmie oraz czy warto się zainteresować tym tematem bliżej.

Dron jest świetnym urządzeniem!

Na samym początku muszę być szczery i bezpośredni – będę lekkostronniczy. Uwielbiamy drony i wykorzystujemy ujęcia z tych małych, elektronicznych ptaszków jak najczęściej tylko możemy. Są świetne i nadają mega ciekawy charakter całemu filmowi, pod warunkiem, że są zrealizowane profesjonalnie i zgodnie ze sztuką filmową.

Kiedy używać drona?

Dron wykorzystywany jest w kilku standardowych miejscach. Są nimi:

  • domy Państwa Młodych, gdzie ujęciami z lotu ptaka możemy pokazać okolicę i rodzinne miejsce zamieszkania przyszłych małżonków
  • kościół i okolica, w którym zostanie zawarta ceremonia zaślubin
  • sala weselna

W każdej z tych lokalizacji jest kilka momentów, które mogą zostać pokazane z góry. Dla przykładu, podczas przygotowań najlepiej sprawdzają się zwykłe, delikatne ujęcia. Latając przy kościele, bardzo fajnie sprawdzają się ujęcia podczas przyjazdu Państwa Młodych oraz ich wyjścia z kościoła. Przy sali weselnej również najciekawszym momentem jest przyjazd Młodej Pary, ewentualnie późniejsze atrakcje, jak zimne ognie, czy puszczane balony/lampiony w powietrze.

Wszystkie te lokalizacje zasługują na swoje ujęcia z lotu ptaka, które mogą wzmocnić przekaz i świadomość okolicy u widza. Nie są jednak niezbędne! Ważne jest to, aby materiał był dobry i miał konkretną treść, bez względu na to, czy jest nagrany z powietrza, czy z ziemi. Przypadkowe przeloty i panoramy nie wnoszą żadnej sensownej wartości do filmu, dlatego zawsze kładziemy nacisk na bardzo dobre ujęcie z lotu ptaka, jeżeli już takie chcemy pokazać w naszym filmie.

Ile materiału z drona znajduje się w filmie?

Ostatecznie na filmie pojawia się od 30 sekund do 3 minut ujęć z drona. Przy filmie, którego długość wynosi 90 minut, może to być piekielnie istotny smaczek dla widza. Może być, ale nie musi!

Czy pilot drona ma licencję na latanie?

Jak najbardziej tak! Osobiście nie latamy. Wykorzystujemy umiejętności i wiedzę innych osób do tego, aby stworzyć ładne ujęcia z lotu ptaka. Podjęliśmy taką decyzję bardzo świadomie i pewnie. Mamy co robić podczas reportażu ślubnego filmując z ziemi i dodatkowe ujęcia z drona nie byłyby dla nas możliwe, gdybyśmy chcieli zachować wysoki standard pozostałej części nagrania. Korzystamy z usług sprawdzonych osób, które biorą pełną odpowiedzialność za materiał, który nam dostarczają.

Kto odpowiada za wypadki spowodowane przez drona?

Temat, którego wiele osób unika. Ale nie my!
Za wszystkie niespodziewane wypadki, które mogą wydarzyć się przez drona odpowiada jego pilot. Osobiście!
Nie zdarzył nam się jednak żaden wypadek i jesteśmy pewni, że to nie nastąpi. Jak już wspomniałem, korzystamy wyłącznie z usług profesjonalistów.

Warto dokupić ujęcia z drona?

To Wy jesteście naszymi klientami i zawsze staramy się zrealizować nasze zadanie najlepiej jak potrafimy, zachowując przy tym Wasze wytyczne i oczekiwania. Jeżeli chcecie mieć drona – będziecie mieć. Jeżeli nie widzicie takiej potrzeby – słusznie, popieramy Wasz wybór!